PŘEJEME VŠEM DĚTEM A JEJICH RODINÁM KRÁSNÉ

vzhledem ke Covid-19

Letní provoz

jidelnicek.png

PRAVIDLA PRO VSTUP DO MATEŘSKÉ ŠKOLY PŘI NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ V POSLEDNÍCH 14 DNECH:

Děti mladší 6 let:

- které se vrátily ze zemí s vysokým rizikem nákazy (červeně a černě zbarvené země) Covid-19, nejsou povinny se prokázat testem, ale musí zůstat v izolaci po dobu 10 dnů od vstupu do ČR (i v případě negativního testu).

Děti, kterým již bylo 6 let (předškoláci):

- které se vrátily ze zemí s nízkým (zelená barva) nebo středním (oranžová barva) rizikem nákazy Covid-19, může být umožněn vstup do MŠ, nicméně do doby výsledku testu AG/PCR (do 5ti dnů od návratu do ČR) musí nosit povinně respirátor.

- které se vrátily ze zemí s vysokým rizikem nákazy (červená barva), musí absolvovat test PCR nejdříve však 5. den a nejpozději 14. den od vstupu do ČR. Do doby výsledku testu jim nemůže být umožněn vstup do MŠ.

- které se vrátily ze zemí s extrémním rizikem nákazy (černá barva), se musí podrobit testu PCR nejdříve 10. den a nejpozději 14. den od vstupu do ČR. Do doby výsledku testu jim nemůže být umožněn vstup do MŠ.

Toto se týká i zákonných zástupců, pokud nejsou plně očkováni nebo neprodělali Covid-19.

Přehled zemí a území podle míry rizika

ZDE.gif